in tech

VersionPress na WordCampu v Praze

Minulou sobotu proběhl WordCamp v Praze, kde už docela tradičně ukazujeme progres VersionPressu za poslední dobu a kde mi taky pravidelně failují dema 🙂

Moje prezentace (spíš doprovodná k obecnému povídání; co na plat, když mě dali do místnosti pro uživatele):

A skvělá technická prezentace Honzy Voráčka:

Mimochodem, zrovna dneska je pro VersionPress velký den, na hostovaném prostředí s pracovním názvem ‘versionpress.com’ běží první externí web, a to hned pořádný: GripTV. Někdy o tom napíšu víc.

Write a Comment

Comment

    • Stalo se něco, co jsme nikdy za poslední 4 roky neviděli a mělo by být z principu nemožné 🙂 Klonování sajty do bezpečného staging prostředí rozbilo původní web. Chápu, kdyby nezafungoval klon jako takový, ale rozbít původní web, ze kterého se jen čte?

      Příčina byla v tom, že jsem si při nějakém posledním experimentu před přednáškou “zazálohoval” wp-config.php z živého webu c:/wordcamp/demosite do rodičovské složky c:/wordcamp, kde jsem měl další materiály. Nejspíš WP-CLI nebo něco při instalaci demosajty načisto (asi tahle funkce) pak vzalo tento zazálohovaný wp-config.php a adoptovalo ho za svůj. Takže místo dvou oddělených wp-configů pro live a staging, jak to má být, se přepisoval ten společný. Oops.